Zmiana na stanowisku CEO EME Aero

Po prawie czterech latach zarządzania EME Aero Derrick Siebert, CEO i Dyrektor Zarządzający ds. Biznesu, od 1 października 2021 r. przekaże pałeczkę dr. Ulfowi Reinmöllerowi. 

Derrick Siebert zajmował stanowisko CEO EME Aero od 2017 roku. Kierował zespołem projektowym od samego początku, odkąd zapadła decyzja o utworzeniu nowego joint venture pomiędzy Lufthansa Technik i MTU Aero Engines.

„To, co wspólnie osiągnęliśmy w tym czasie, jest niezwykłe. Jestem przekonany, że EME Aero, z silnym zespołem ludzi z pasją, wiedzą techniczną i duchem współpracy, jest gotowe na kolejne wyzwania i realizację celów strategicznych. Zapewniam, że zostawiam EME w dobrych rękach. Ulf wniesie bogate doświadczenie i mądre przywództwo” – podsumował Derrick. 

Dr. Ulf Reinmöller rozpoczął pracę na stanowisku CEO EME Aero z dniem 1 października.

Wcześniej przez prawie dziewiętnaście lat był związany z Lufthansa Technik. Przez ostatnie dwa lata zajmował stanowisko szefa Mobile Engine Services Global Production Network. W 2009 roku objął stanowisko COO w Airfoil Services. Po czterech latach dołączył do Lufthansa Technik jako szef Production for Engine Parts Repairs. Absolwent inżynierii lotniczej i kosmicznej, dr Reinmöller zajmował kilka wyższych stanowisk kierowniczych związanych z biznesem MRO.

Jego obowiązki w EME Aero będą obejmowały obszary biznesowe, takie jak obsługa klienta, lean management, zasoby ludzkie, finanse, IT, a także zarządzanie jakością, obszar  i testy silników.

Jestem pozytywnie nastawiony na nowe wyzwanie, jakim będzie zarzadzanie tak nowoczesną firmą. EME Aero wchodzi w kolejny rozdział swojej krótkiej historii, z 500 osobami na pokładzie i zaawansowaną technologicznie linią przepływu, która zaczyna być wdrażana” – powiedział Reinmöller.

Od października Derrick Siebert obejmuje stanowisko Lufthansa Technik Group Vice-President of Procurment position.