Akcje ekologiczne na Dzień Ziemi

Za nami Międzynarodowy Dzień Ziemi i kolejne już w tym roku eko inicjatywy. 22 kwietnia wspólnie zadbaliśmy o nasz lokalny ekosystem, wzbogacaliśmy bioróżnorodność oraz upiększyliśmy i zazieleniliśmy przestrzeń wokół naszej firmy.

Co udało nam się wspólnie zrobić w ramach obchodów tegorocznego święta?

Posadziliśmy obok EME (naprzeciwko patio przy kantynie) drzewa symbolizujące najważniejsze kamienie milowe w historii EME Aero.
Wysialiśmy łąkę kwietną obok naszego zakładu.
Zadbaliśmy o segregację zużytych baterii – przypominamy, że na terenie naszej firmy na stałe zlokalizowane są pojemniki na zużyte baterie (m.in w Dziale AIS, IT, Księgowości, biurze Planowania Materiałowego, w aneksach kuchennych i biurze Mistrzów Produkcji).
Odebraliśmy zestawy do samodzielnego wyhodowania własnych roślin (zachęcamy do dzielenia się zdjęciami z akcji domowego sadzenia – fotorelacje można przesyłać na adres communication@eme-aero.com.) Osoby, które nie zdążyły odebrać swoich zestawów, proszone są o zgłoszenie się do Zespołu Komunikacji (osobiście lub e-mailowo).
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w realizowane akcje!

Pamiętajmy, że nasze przyzwyczajenia i codzienne wybory mają duży wpływ na środowisko, dlatego powinniśmy o nie dbać na co dzień, nie tylko od święta. Wskazówki dotyczące tego, jak na co dzień możemy dbać o planetę i zrównoważony rozwój znajdziesz w artykule z ubiegłego roku – kliknij, aby przejść do artykułu.

Aktywności realizowane z okazji tegorocznego Dnia Ziemi odbywają się w ramach projektu ECOnnected. Inicjatywa ta zrzesza firmy działające w Dolinie Lotniczej i koncentruje się na wdrażaniu ekologicznych rozwiązań oraz promowaniu świadomości ekologicznej wśród firm w naszym regionie