Zmiany  w Zarządzie EME Aero

Z dniem 1 lipca 2024 r, następują zmiany w Zarządzie EME Aero. Po ponad dwóch i pół roku, Dr. Ulf Reinmoeller, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający ds. Biznesu (CEO), wraca do struktur Lufthansa Technik w Hamburgu, gdzie obejmuje stanowisko Szefa obszaru Demontażu, Montażu i Testów Silnika. Jednocześnie do pełnienia funkcji Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego ds. Biznesu (CEO), zostaje powołany Robert Maślach, który od 2020 r. pełnił funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar operacyjny. Funkcja Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego ds. Operacyjnych (COO), zostaje natomiast powierzona Anneke Tröller.

Robert Maślach  jest związany z EME Aero od początku istnienia organizacji. Od 2017 roku, z ramienia MTU Aero Engines, był częścią zespołu projektowego uczestnicząc w powołaniu i budowie firmy EME Aero. W latach 2018 – 2020 pełnił funkcję Dyrektora Łańcucha Dostaw. W czerwcu 2020 r. został powołany na Członka Zarządu i przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Operacyjnych Spółki. Przed rozpoczęciem pracy w EME Aero, przez ponad 10 lat związany był z MTU Aero Engines Polska, gdzie pracował w różnych obszarach logistyki i produkcji (m.in. jako Kierownik Logistyki, Kierownik Montażu Modułów oraz Kierownik Projektu Rozbudowy firmy). Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w branży lotniczej i motoryzacyjnej.

Jako Członek Zarządu odpowiedzialny za obszar biznesowy EME Aero, Robert będzie zarządzał działami Finansów, HR i Komunikacji, IT, Jakości, Obsługi Klienta i Utrzymania Ruchu oraz Infrastruktury.

Anneke Tröller dołącza do EME Aero ze struktur Lufthansa Technik. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży lotniczej i międzynarodowej grupie linii lotniczych. Przez ostatnie sześć lat była związana z Lufthansa Group w Swiss Airlines, gdzie od czterech lat obejmowała stanowisko Starszego Dyrektora w obszarze Zarządzania Procesami Inżynieryjnymi TFM (Senior Director – Head of Process Management TFM Engineering Group Airlines).

Wcześniej przez siedem lat zajmowała różne stanowiska inżynierskie w Swiss Airlines. Anneke posiada zaplecze i wiedzę techniczną, procesową i inżynieryjną, ma doświadczenie zarówno operacyjne, jak i biznesowe.

Jako Członek Zarządu, odpowiedzialna za obszar operacyjny EME Aero, Anneke będzie zarządzała działami DAT (Demontaż, Montaż i Test Silników), CIR – Czyszczenia Chemicznego, Inspekcji i Napraw, Łańcucha Dostaw, Technologii, Planowania Produkcji oraz Doskonalenia Procesów.

Robert Maślach, Członek Zarząduf EME AeroDyrektor Zarządzajacy ds. Biznesu,CEO.                         
Anneke Tröller, Członek Zarządu EME Aero, Dyrektor Zarządzajacy ds. Operacyjnych, COO.