Eme Aero rekrutuje i stawia na rozwój pracowników

EME Aero to jedno z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowania silników lotniczych. Dokładnie trzy lata temu firma rozpoczęła działalność operacyjną w podrzeszowskiej Jasionce, a już dziś zatrudnia 700 pracowników. Tylko w przyszłym roku w zakładzie EME Aero pracę znajdzie ponad 200 osób. Z okazji 3. rocznicy przyjęcia pierwszego silnika, firma prezentuje dotychczasowe osiągnięcia oraz plany na dalszy rozwój.

Od lewej: Dr. Ulf Reinmoeller – CEO, Aleksandra Szafraniec -Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji, Robert Maslach – COO

12 grudnia w siedzibie EME Aero odbyło się spotkanie, którego celem było zaprezentowanie osiągnięć oraz planów firmy związanych z dalszym rozwojem zakładu. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele UIrzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Firma rozpoczęła działalność operacyjną w grudniu 2019 r., jednak początki organizacji sięgają grudnia 2017 roku. Wtedy udziałowcy, Lufthansa Technik i MTU Aero Engines, podpisali akt założycielski EME Aero i zdecydowali o zlokalizowaniu firmy na Podkarpaciu. Pół roku później rozpoczęła się budowa zakładu, rekrutacje i szkolenia. Chcemy wykorzystać jubileusz jako okazję do podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, przy których wsparciu powstawał i rozwijał się nasz zakład – podkreśla dr. Ulf Reinmöller CEO, Dyrektor Zarządzający ds. Biznesu w EME Aero.

EME Aero jest obecnie jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów serwisujących silniki lotnicze Pratt& Whitney. Firma jest już gotowa do serwisowania wszystkich zaplanowanych trzech typów silników i potwierdza osiągnięcie zdolności operacyjne na poziomie 450 silników od roku 2026.  

– W marcu bieżącego roku zrealizowaliśmy setny serwis. Dziś, blisko 200 silników przeszło w EME Aero przez proces naprawy, przeglądu i testu. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia planowanej wydajności operacyjnej. Zaangażowanie i silna praca zespołowa w EME Aero oraz bezpośrednie wsparcie udziałowców – to kluczowe czynniki sukcesu, wskazuje Robert Maślach – COO, Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych.

Na realizację założonych celów biznesowych i operacyjnych wpływ ma podejmowanie przez firmę stałych działań rekrutacyjnych. W bieżącym roku zatrudnionych zostało ponad 200 osób, w przyszłym pracę w EME znajdzie kolejne 200 osób.

Poszukujemy osób o zróżnicowanym doświadczeniu – zarówno otwartych na nowe wyzwania specjalistów, jak i poszukujących pierwszej pracy absolwentów. Od początku inwestujemy w rozwój pracowników oraz podnoszenie ich kompetencji, czego dowodem jest m.in. liczba oferowanych aktywności rozwojowychw tym roku pracownicy EME Aero mogli skorzystać z 600 szkoleń technicznych, językowych oraz miękkich. Korzystając z okazji 3. Jubileuszu, pragniemy podziękować wszystkim 700 obecnym pracownikom za zaufanie i zaangażowanie w rozwój firmy. – podkreśla  Aleksandra Szafraniec, Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji.  

EME Aero angażuje się w rozwój regionalnego rynku pracy. Firma wspiera szereg działań na rzecz rozwoju edukacji lotniczej. We współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Łańcucie EME Aero uruchomiło klasy patronackie o profilu technik mechanik lotniczy. Współpracuje także ze szkołami średnimi  i wyższymi technicznymi, m.in. Politechniką Rzeszowską i Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, organizując praktyki oraz płatne programy stażowe.