Praca w lotnictwie: sprawdź, czy jest dla Ciebie

Praca w lotnictwie: co na Ciebie czeka?

Praca w lotnictwie to nie tylko zawód pilota samolotu czy stewardessy. Ilość profesji w obrębie branży lotniczej jest znacznie większa. Dlatego jeśli marzysz o rozpoczęciu kariery, która da Ci stabilne zatrudnienie, zarobki adekwatne do Twoich umiejętności oraz prestiż, jednak nie będzie wymagała wchodzenia na pokład samolotu, dobrze trafiłeś. Czytaj dalej.

Praca w lotnictwie: możliwości

Branża lotnicza oferuje wiele możliwości zatrudnienia. Na samych lotniskach i w liniach lotniczych pracę znajdują różnorodni specjaliści. Część z nich dba o procedury związane z obsługą pasażerów, inni odpowiadają za konserwację i naprawę samolotów, a pozostali – zapewniają ład i bezpieczeństwo lotnisk jako służby porządkowe. To jednak nie wszystko.

Będąc pasjonatem nowoczesnych technologii i mechaniki możesz znaleźć zatrudnienie jako mechanik silników lotniczych, operator procesów specjalnych czy kontroler jakości. To zawody, które wymagają od kandydatów wykształcenia o profilu mechanicznym, niekoniecznie wyższego, oraz znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pracę z anglojęzyczną dokumentacją.

Czujesz, że to może być coś dla Ciebie? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy.

Praca w lotnictwie: co musisz o niej  wiedzieć?

Międzynarodowe kontakty

Niezależnie od stanowiska, praca w lotnictwie wiąże się z międzynarodowym środowiskiem. Oznacza to, że często ma się do czynienia z zagranicznymi specjalistami. To pozwala pracownikom rozwijać komunikatywne porozumiewanie się w języku angielskim, o co zwykle dbają pracodawcy, zapewniając pracownikom dostęp do kursów językowych.

Wyjątkowe benefity

Rosnąca liczba samolotów oraz pasażerów, którzy z nich korzystają, sprawia, że potrzeba stałego zwiększania zatrudnienia wśród specjalistów lotnictwa sukcesywnie rośnie. Jednak stabilna posada to jedno.

W związku ze stałym zapotrzebowaniem firm lotniczych na różnych specjalistów, wykazują się one szczególną troską o swoich pracowników, oferując im szereg udogodnień. Jednym z najpopularniejszych jest tzw. pakiet relokacyjny. W EME Aero pracownicy także mogą na niego liczyć. Dlatego też, jeśli w związku z rozpoczęciem pracy zmieniasz dotychczasowe miejsce zamieszkania, możesz liczyć na pokrycie przez nas części kosztów przeprowadzki. To jednak nie wszystko.

Ze względu na specyfikę środowiska pracy, firmy lotnicze bardzo często oferują też dopłaty do kursów językowych oraz finansują inne formy dokształcania swoich pracowników, którzy wykazują taką chęć.

 Miejsce dla każdego

Wbrew pozorom, wejście do branży lotniczej nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, praca w lotnictwie obfituje w profesje, które wymagają  dużych nakładów czasowych i finansowych już na starcie. Weźmy dla przykładu pilota. Aby nim zostać, osoba zainteresowana tym stanowiskiem musi przejść kosztowne szkolenie, a także uzbroić się w cierpliwość. Uzyskanie pełnej licencji uzdatniającej do przewozu dużej ilości pasażerów to wylatanie ponad 1500 godzin i koszt rzędu 150-200 tys. zł.

Na szczęście zdobycie intratnej posady w lotnictwie może być łatwiejsze i dużo tańsze. W EME Aero oferujemy profesjonalne programy szkoleniowe, które trwają do kilku miesięcy i są całkowicie bezpłatne dla pracowników. Jeżeli zatem na poważnie myślisz o karierze w lotnictwie, zobacz,  jak łatwo ją rozpocząć u nas.

Na zakończenie warto dodać jeszcze jedno: raz wchodząc w branżę lotniczą, możesz być pewien, że już nie zechcesz innej. Po pierwsze, praca w lotnictwie jest najzwyczajniej interesująca. A po drugie, zapotrzebowanie na specjalistów w jej obszarze jest stale duże. W samej Polsce znajduje się ponad 200 firm z sektora lotniczego oraz branży kosmicznej, które tworzą 18 tys. miejsc pracy. A ich liczba sukcesywnie rośnie. Więcej o branży lotniczej i zapotrzebowaniu na pracowników w tym sektorze przeczytasz tutaj.