Innowacyjne Szkolenia dla Mechaników Lotniczych w Kampusie EME Aero

Wraz z postępującym rozwojem sektora lotniczego, zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych mechaników lotnictwa ciągle rośnie. Ale wiedza teoretyczna to jedno; niekwestionowanym wsparciem w zdobywaniu i rozwijaniu kompetencji technicznych jest przecież praktyka. Tę z kolei początkujący specjaliści mogą zdobyć poprzez szkolenia dla mechaników silników lotniczych i napraw, inspektorów jakości oraz operatorów Test Cell w Kampusie EME Aero, autorskim centrum szkoleniowym EME Aero.

Zaawansowane środowisko szkoleniowe w Kampusie EME Aero

Aby sprostać stale rosnącej liczbie silników obsługiwanych w naszym zakładzie i zapewnić jakościowe zdobywanie kwalifikacji przez team EME Aero, w marcu 2023 roku otworzyliśmy własne centrum szkoleniowe. W ten sposób oddzieliliśmy główne operacje serwisowe od procesu szkolenia oraz stworzyliśmy przestrzeń dedykowaną szeroko pojętemu rozwojowi OJT (On the Job Training) naszych pracowników.

Kampus EME Aero, o łącznej powierzchni 4 tys. m2, stanowi wierne odwzorowanie zakładu głównego – jego procesów, infrastruktury i oprzyrządowania. W jego ramach zainstalowaliśmy m.in. innowacyjny system oprzyrządowania do podnoszenia oraz montażu i demontażu silników. Dzięki niemu, pracownicy uczą się, jak ujednolicać wspomniane procesy, aby skrócić czas serwisowania i usprawnić ergonomię pracy. Ale to nie koniec.

Kampus EME Aero został zaprojektowany z myślą o optymalnym dostosowaniu do potrzeb szkoleniowych mechaników lotniczych i napraw,  inspektorów jakości oraz operatorów Test Cell. Dwa silniki szkoleniowe typu GTF, na których mogą trenować pracownicy, umożliwiają praktyczną naukę obsługi i naprawy najnowocześniejszych jednostek napędowych.

Więcej o technologiach stosowanych w EME Aero dowiesz się >>tutaj<<.

Szkolenia dla mechaników w EME Aero

Innowacyjny charakter programu szkoleniowego Kampusu EME Aero obejmuje:

  • część językową przygotowującą do pracy z dokumentacją techniczną w j. angielskim,
  • część teoretyczną, która przekazuje kompleksową wiedzę z obszaru budowy silnika,
  • część praktyczną, w trakcie której pracownicy poznają wszystkie moduły, elementy i części silników PW1100 oraz PW1150.

W rezultacie Kampus EME Aero jest nie tylko miejscem nauki, ale też centralnym punktem integracji nowych pracowników z doświadczoną załogą. Bo o czym warto wspomnieć, to fakt, że wszystkie szkolenia odbywają się pod okiem doświadczonych trenerów EME Aero. Tak strategiczne podejście do szkolenia zapewnia wysokie standardy jakościowe i buduje solidne fundamenty dla dalszego rozwoju naszego zakładu.

Ostatnim elementem szkoleń wprowadzających w Kampusie jest udział nowych pracowników w Escape Roomie Jakościowym. W specjalnie zaprojektowanym pokoju zagadek, przy wsparciu Działu Jakości, grupa pracowników musi rozwiązać szereg zadań i zagadek, aby odnaleźć wyjście. Kluczem do opuszczenia pokoju jest jakość.

Więcej  o tym, jak przebiega szkolenie w Kampusie EME Aero dowiesz się >>tutaj!<<

Szkolenia dla mechaników lotniczych to nie koniec!

Szkolenia w EME Aero nie kończą się jednak na ukończeniu Kampusu. W celu dążenia do ciągłego rozwoju kompetencji zespołu, oferujemy możliwość udziału w zaawansowanych kursach specjalistycznych oraz stałe doskonalenie zawodowe.

Inwestujemy m.in. w rozwój językowy naszych pracowników, a także wspieramy finansowo chęć dalszego kształcenia w ramach studiów wyższych i podyplomowych oraz szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych (seminaria, warsztaty, itp.).

A to nie wszystko! Zobacz, co jeszcze oferujemy.