Serwis silnika  – nowe uprawnienia EME w zakresie napraw boreblending

Serwis silnika w EME Aero obejmuje przegląd, obsługę i naprawę poszczególnych komponentów i podzespołów. Nasze działania operacyjne wiążą się z poszerzaniem możliwości obsługowych oraz rozwojem kompetencji naszych pracowników. Dzięki 5-dniowemu, zagranicznemu szkoleniu w Centrum Szkoleniowym Pratt & Whitney w East Hartford w Stanach Zjednoczonych, w którym wziął udział nasz zespół, zdobyliśmy nowe uprawnienia w zakresie wykonywania precyzyjnych napraw w obszarze sprężarki niskiego i wysokiego ciśnienia na silniku. Zobacz, czego nauczyliśmy się w trakcie szkolenia i sprawdź, jak nowe uprawnienia wpłyną na nasze zdolności serwisowe i plany operacyjne!

Co dadzą nam nowe uprawnienia?

Boreblending to operacja precyzyjnego, ręcznego szlifowania i polerowania uszkodzonych obszarów łopatek. Proces ten jest wykonywany przy pomocy urządzenia wykorzystującego boroskop, czyli specjalną sondę z kamerą inspekcyjną, wprowadzoną w głąb silnika, wraz z narzędziem umożliwiającym precyzyjną obróbkę danej części. Boreblending pozwala na dokonanie naprawy bez konieczności demontowania większych modułów.

“Szkolenie w Centrum Pratt & Whitney łączyło zarówno elementy teorii, jak i praktyki. Każdy uczestnik miał okazję przećwiczenia nowych umiejętności na silniku szkoleniowym.” – przekazuje Beata Turoczy, Mistrz Produkcji w obszarze Test Cell. “Szkolenia poprowadził dla nas doświadczony  pracownik oraz wykwalifikowany trener Pratt & Whitney, który wprowadził nas w tajniki tej metody napraw.” – dodaje.

Serwis silnika: poszerzamy zakres usług i skracamy TAT

“Do tej pory usługi na blendowanie musieliśmy zlecać na zewnątrz, a w efekcie – planować je ze sporym wyprzedzeniem. Uzyskanie zatwierdzenia na samodzielne przeprowadzanie boreblendingu w EME Aero pozwoli nam znacząco skrócić czas trwania tej operacji, a w szerszej skali skrócić całościowy czas serwisu silnika.” – podsumowuje Przemysław Kwarta, Inżynier ds. Wsparcia Produkcji. “Obecnie czas wykonywania boreblendingu przy wsparciu zewnętrznych usługodawców wynosi od 6 do 14 dni; samodzielne przeprowadzenie tej procedury w EME Aero potrwa zaś maksymalnie 2 dni.” – dodaje.

“Dzięki nowym umiejętnościom i uprawnieniom będziemy w stanie zminimalizować ryzyko wymiany części w sytuacji, kiedy możliwa będzie jej naprawa, a tym samym uchronić silnik przed zwiększeniem zakresu wykonywanych na nim prac.” – tłumaczy Beata Turoczy. “Do tej pory, aby wykonać naprawę niektórych części, często musieliśmy wykonywać ponowny demontaż, przez co typ wizyty zmieniał się na Heavy, a całościowy serwis silnika znacząco się wydłużał. Teraz, posiadając zatwierdzenie na blendowanie modułu bez konieczności demontażu do pojedynczych detali, możemy zachować poziom wizyty Light/Medium.” – uzupełnia Przemysław Kwarta.

Zobacz dokładnie, jak wygląda u nas serwis silnika i jego naprawa! >>Kliknij<<

Serwis silnika w EME Aero – dołącz do jednego z naszych Zespołów!

Dzięki szkoleniu zdobyliśmy wiedzę praktyczną i teoretyczną oraz zyskaliśmy nowe uprawnienia i rozszerzyliśmy zakres usługi realizowanych w EME.

Jeśli interesują Cię tego rodzaju wyzwania i możliwości rozwoju – sprawdź nasze oferty pracy, przekonaj się, czy praca w branży lotniczej jest dla Ciebie i dołącz do jednego z naszych zespołów operacyjnych!